ReactiveConf 2018 – Můj velký den

ReactiveConf je mezinárodní javascriptová konference se zaměřením na React a afterparty. Předchozí tři ročníky, které jsem si nenechal ujít byly v Bratislavě, letos se ale někdo spletl a konference se přesunula k nám, přímo do Karlínského fóra naproti Economii. Nejdůležitejší informací pro mne, krom toho, že jsme jako partneři dostali možnost přednášky byla bezpochyby informace, že se jedná o gender neutral konferenci. Tedy pokud si nejste jistí, jako já, jste-li muž nebo žena a ani Váš partner to nedokáže rozpoznat, ReactiveConf je pro Vás to právé místo.

Jednoho krásného rána, když jsem téměř střízliv dorazil do práce, mi šéf nepřišel vynadat, ale řekl mi, že budu přednášet. Na Reactivu. První pocity byly vesměs pozitivní, než mi došlo, že je to celé v angličtině. Moje jazyková skupina intermediate spolu s názorem mého učitele angličtiny na můj „double will“ budoucí čas, kterým jsem velkým propagátorem naznačovala, že budu muset svou angličtinu asi trochu vylepšit. Jelikož do zvonění zbývaly jen necelé tři měsíce, nabral jsem další lekce angličtiny, které vyústily v kreativní invenci mnoha dalších zajímavých, doposud neznámých anglických frází a časů. Evidentně bylo třeba trochu přidat a v tu chvíli někdo nadhodil, že bychom v práci mohli začít mluvit anglicky. No není to náhoda? Jakožto teamlead jsem tuto myšlenku podpořil a realizoval.

V průběhu příprav se ukázaly mnohé rozporuplné zprávy, typu „neboj se nic, budete na vedlejší stagy“ či „když budeš mít náhodou výpadek, vemu to za tebe“. Po prozkoumání terénu jsem ale zjistil, že se jednalo o tzv. informace cíleně falešně pozitivní. 200 lidí je prostě porád hodně, když nemáte zkušenosti s přednášením a Váš šéf prostě o Reactu nic neví. Abych to tedy zkrátil, nakonec to dopadlo. Ač jsem v den prezentace moc nenaspal, nakonec jsem se ani nerozbrečel, jako důkaz přikládám video.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *